Každý je sám sobě nejlepším lékařem

Otázky a odpovědi

Jak si poradit s plísněmi na nohou ?

Odpověď na otázku Martina z 13.6.2008

    Zde se nabízí zdánlivě jednoduché řešení - dodržovat hygienícká pravidla. Je to ovšem mnohem složitější, pokud člověk musí chodit do práce a nosit například těžkou neprodyšnou obuv. Bude trvat týdny nebo měsíce, než se podaří nohy uzdravit. Nesmí se zapomínat na příčiny vzniku plísní obecně.

    Centrum plísní je v ledvinách - ledvinovém okruhu, nerovnováha tedy vzniká někde tam. To, že se nakonec projeví někde na nohou je jen otázkou, kde se nachází nejvíce zatížená tkáň, která se neumí bránit a nechá si imunitním systémem vytlačené mikroorganismy "vnutit". V tomto případě je to kožní tkáň na nohou, které jsou v nevyhovujícím prostředí.

Co s tím ?

Jeden s fungujících postupů:

    vedle každodenní hygieny - denní výměny ponožek, mytí nohou(od kotníku dolů) minimálně 2x denně nejlépe v nějakém dezinfekčním roztoku, solném nebo hypermanganovém, 2x denně po umytí nohou mazat mastí "Lamisil mast"(mast "Lamisil 1x" používat pouze u lehkých mykóz) po dobu cca 2 měsíců (spotřebuje se cca 5 - 6 balení á 15g), po této době by měli být nohy již dostatečně ošetřené a připravené na používání například heřmánkové masti, kterou mažeme nohy rovněž 2x denně. Po dalším měsíci se bude stav kůže zlepšovat. Při mazání heřmánkovou mastí další cca 4 měsíce dojde pravpděpodobně k úplnému zahojení nohou za předpokladu, že souběžně proběhne detoxikace ledvinového okruhu a bude dodržováno doporučené. To jsme se zabývali pouze odstraněním důsledku, který ovšem bude mít dlouhodobé účinky až po odstranění příčin a ty jsou někde v ledvinovém okruhu. Špatný stav ledvinového okruhu vykazuje značná část populace. Pro dobrou kondici je třeba mít na paměti, že ledvinám neděla dobře hlavně - alkohol, slané potraviny, dosolování, mletá koření s přípravky proti hrudkovatění, uzeniny, příliš mnoho tekutin, nedostatek tekutin....Toto doporučení je třeba dodržovat důsledně. Pokud někoho trápí takto výrazně plísně, musí si ledviny hýčkat již navždy a některé činnosti nebo chuti musí vynechat. Pro pročištění ledvin je možné použít například detoxikační balíček pro ledvinový okruh od MUDr. Jonáše www.joalis.cz nebo vybrat něco jiného a od někoho jiného. Hlavně nezapomenout, že pokud se neodstraní příčina a nebude odříkání - nebude vyléčení.

Hodně trpělivosti přeje

lepši zdraví

 

 

 

 

Ranní křeče v nohou.

Odpověď na otázku Marie ze dne 5.6.2008

Dobré odpoledne Marie,

    je zjevné, že trpíte onemocněním hormonálního systému, které se po letech projeví tvorbou varixů na nohou. Pokud se již varixy vytvoří do takové míry, že způsobují takové křeče, vyléčit toto onemocnění již nelze, ale lze si pomoci užíváním přírodního přípravku "Hema Seal 500"(tulenní olej) s dávkováním 2x1 a před spaním 2 kapsle. Pokud zapomenete vzít, je třeba mít po ruce "Cuprum Metallicum" v ředění od 10 do 15 (vyzkoušejte). Pak stačí při křeči přímo do úst nasypat 5 - 10 kuliček (vyzkoušejte) a křeč ustoupí téměř okamžitě. Je třeba myslet na to, že homeopatické přípravky se musí užívat tak, aby nebyla snižována jejich účinnost - tedy 20 - 30 minut před užitím nesmí přijít nic do úst - nepít , nejíst, nekouřit, vůbec nic do úst, jinak je účinek velmi snížen, totéž platí po rozpuštění granulí v ústech  20 - 30 minut atd... Do jídla také zařaďte pohanku alespoň jednou denně 150gramů, velmi pomáhá.


Hodně štěstí a lepší zdraví.

Inkontinence.

Odpověď pro Janu z 14.6. 2008

    Inkontinence postihuje převážně ženy, kterým s rostoucím věkem klesá výkon hormonálního systému. Je to nepříjemná, ale většinou uspokojivě řešitelná záležitost. Že klesá výkonnost hormonálního systému s věkem je přirozené, proto příjem dalších hormonů sice může pomoci, ale může také způsobit jiné obtíže. Lepší je vyzkoušet přirozený způsob, například zbavit organismus toxické zátěže, která způsobuje tyto obtíže. Zasažené okruhy orgánů -  v tomto případě slezinový a ledvinový okruh. Dobré výsledky přináší detoxikace přípravky Joalis (v rubrice "užitečné odkazy" klikněte na www.joalis.cz) - ledvinový okruh (detoxikační balíček "Zima"), slezinový okruh (detoxikační balíček "Pozdní léto") . K tomu je třeba upravit životosprávu a začít s cvičeními, která pomohou zpevnit sval podobný prostatě u mužů. Cvičení jsou jednoduchá, ale musí být pravidelná a nikdy nekončící. Cvičení spočívá v tom, že při vykonávání potřeby nevyprázdníme močový měchýř najednou , ale po částech tak, aby docházelo k uvolnění a stažení svalu. Čím delší intervaly pak dokážete během jediného vyprázdnění udržet moč, tím lepších výsledků jste dosáhla. první pokroky by se měli dostavit během 1 - 2 měsíců, stabilní asi po půl roce.

Mnoho štěstí a lepší zdraví

 

Chronické bolesti zad.

 

 

    Mezi velmi časté zdravotní obtíže patří chronické bolesti zad a to ve všech oblastech páteře. Pokusíme se poradit jak se takových obtíží zcela zbavit nebo alespoň snížit jejich výskyt. V této části se nebudeme se zabývat bolestmi pocházejícími z následků mechanických nehod.

 

 

Bolesti  krční páteře.

    Obecně platí, že ke každé části páteře patří vnitřní orgány našeho organismu a právě jejich kondice  je pak odrazem kondice krční páteře. Ke krční páteři patří zejména tyto orgány: játra, slezina, oči, ústní dutina, střední ucho, plíce, jícen, malý mozek. Je nutno se tedy zaměřit na zlepšení kondice těchto okruhů : jaterní, plicní, slezinový a periferní nervový systém.

Postiženi bývají nejvíce lidé, kteří příliš sedí.

 

Bolesti hrudní páteře.

    Až na vyjímky jsou odrazem stavu trávicího traktu. Je tedy nutné se zaměřit na zlepšení kondice těchto okruhů: slezinový, jaterní,  periferní a  vegetativní nervový systém.

Postiženi bývají především lidé se špatnými stravovacími návyky.

 

Bolesti bederní páteře a níže.

    Až na vyjímky jsou odrazem stavu ledvin.  Je tedy nutné zlepšit kondici zejména těchto okruhů: slezinový, jaterní, ledvinový a periferní nervový systém.

Postiženi bývají především lidé, kteří příliš mnoho pijí nebo naopak pijí velmi málo a lidé trpící onemocněními reprodukčních orgánů.

 

    Stejně důležité pro dobrou kondici páteře jako výše jmenované, je mít v dobrém stavu svalovou hmotu okolo páteře. Přiměřený pohyb, který namáhá rovnoměrně celé pohybové ústrojí je nadevše. Dalším velmi důležitým faktorem je přiměřená hmotnost.

Co si představit pod pojmem zdravý pohyb ?

    Jednoduše řečeno se jedná o pohyb kterým namáháme rovnoměrně celý pohybový aparát. Ale co se jednoduše řekne, není už tak jednoduché uskutečnit, zvláště když přicházíme ze zaměstnání unavení a před námi jsou povinnosti související s chodem domácnosti. Je možné začít například už cestou do zaměstnání. Chůze je nejlepší a nejpřirozenější pohyb, který můžeme provozovat. Ideální je asi 6 km denně. Kdo tedy nemá štěstí a v zaměstnání nemá možnost chodit, tak může zastavit a zaparkovat své auto dříve a dojít například 3 km pěšky. To samé zpět. Pokud bude k dispozici ještě vhodná obuv, tak tím pro svůj organismus uděláte mnoho prospěšného. Žádné šlapání do pedálů rotopedu nebo jízdního kola, poskakování při hudbě nebo trávení času u posilovacích strojů nenahradí volnou klidnou chůzi. Pokud pro sebe chcete něco udělat choďte a zase jen choďte - bez omezení.

 

 

Neplodnost.

 

 

Reakce na otázku Ireny z 23.6.2008

Možností, proč  je pár neplodný je opravdu mnoho. Začneme tím, že nejčastějšími příčinami jsou některé pohlavně přenosné choroby,  které způsobují mikroorganismy napadající reprodukční orgány. Jedná se nejčastěji o spirochety, papilomaviry a chlamydie. Jedná se o velmi odolné mikroorganismy, ke kterým lze přijít převážně střídáním partnerů. Standardní medicína se je snaží odstranit antibiotiky, ale ne vždy se to daří. Navíc antibiotika vlastně neléčí, ale pouze donutí  imunitní systém k tomu, aby příslušné mikroorganismy vytěsnil do některé slabší tkáně, kde čekají na celkové oslabení organismu, aby se pak mohli rozmnožit a způsobovat zdravotní obtíže . Pokud jsou zjištěny nějaké mikrobiální odchylky, musí se léčit oba partneři. Tuto možnost vyloučíme například použitím přípravků inteligentní homeopatie MUDr.Jonáše. Doporučuji všem, udělat pro budoucnost svého potomka  alespoň toto – zjištění mikrobiální zátěže, partnerskou věrnost a roční detoxikaci například podle ročních období, před plánovaným početím.

    Malé odbočení - například mikroorganismy papilomavirů jsou tak malé, že bez obtíží proniknou i póry kondomu. Málokdo také ví, že část rakovin hrtanu způsobují právě papilomaviry a jsou důsledkem orálních sexuálních praktik -  umírá na ní více žen, než mužů.

                Výše zmíněná detoxikace pomůže i v otázce neprůchodnosti vaječníků. Osobně znám ženu (servírka, která pobývala ve velmi špatném pracovním prostředí), velmi nešťastná, že nemůže otěhotnět, byla již po odebrání jednoho vaječníku a měla jít na zákrok k odebrání druhého.  Již v průběhu roční detoxikace  se jí podařilo otěhotnět, byť jen s jedním vaječníkem.

                Druhý případ má také šťastný konec. Žena z městského prostředí nemohla otěhotnět, ale protože měla možnost pobývat v jiném prostředí  - doporučil jsem jí tuto změnu. Na 7 měsíců odjela pracovat i s manželem do oblasti „Zakarpatské Ukrajiny“ pro dřevařskou firmu. Tam se dá předpokládat vliv životního prostředí. Od té doby má postupně  již dvě děti. Standardní medicína ji léčila asi 8 let, celou dobu žila s jediným partnerem, odolala a nenechala si  "zprůchodnit" vaječníky (to právě končívá jejich odebíráním).

    Všem doporučuji nechat kromě diagnostiky současnou oficiální medicínu až jako poslední možnost.

 

Mnoho štěstí, zdraví a trpělivosti

 

 

 

Očkování proti rakovině děložního čípku, ANO či NE ?

 

 

 

    Takové rozhodnutí je jistě velmi složitá záležitost a je na každém jak zvolí. Nabídnu některé informace, které by měly rozhodování usnadnit.

 

1.    Papilomavirů je několik set typů, očkování se zavádí jen proti několika typům, u kterých si je oficiální medicína jistá, že způsobují rakovinu děložního čípku.

 

2.    Věšina žen se s papilomavirovou infekcí setká alespoň jednou za život (cca 80%).

 

3.    Očkování má smysl pouze pokud děvče nebo žena nepřišla s příslušnými typy papilomavirů do kontaktu. Nikde jsem se nedočetl, že by někdo zjišťoval, zda má smysl očkovat. Na několikrát urgovaný e-mailový dotaz adresovaný ministerstvu zdravotnictví mi nepřišla vůbec žádná odpověď. Po telefonu mi v oblastní nemocnici odmítli odpovědět. Po jiném telefonátu do jedné z Pražských nemocnic jsem byl ubezpečen o tom, že rizika existují u všeho a že není v jejich silách něco takového zjišťovat. Počítá se totiž automaticky, že mladé děvče nepřišlo do kontaktu s papilomaviry pokud nemělo pohlavní styk, jakoby dnes nebyly dost rozšířené orální sexuální praktiky. Přenos se rovněž může uskutečnit od matky, která jím disponuje (nejspolehlivější přenos) již v průběhu vývinu plodu po početí.

 

4.    Každé očkování může mít vážné následky, pokud se aplikuje v období kdy organismus není v té nejlepší kondici. To se nezjišťuje dodnes ani u jiných očkování a následky jsou mnohdy katastrofální, byť postihují méně než 2% očkované populace. A nikdo nemůže vědět zda se mezi ta 2% nezařadí.

 

 5.    Nejúčinnější ochrana je intimní život s prověřeným a nadále věrným partnerem, což patrně odmítne většina populace. Kondom je neúčinný, papilomaviry jsou tak malé, že pronikají přes póry v kondomu.

 

6.    Rakovina děložního čípku není jediným nebezpečím, které na ženy číhá ve spojení s papilomaviry. Jedná se také o rakovinu jícnu a hrtanu, která přichází zejména pokud se nákaza dostane orálnimi sexuálnimi praktikami do organismu přes dutinu ústní. O ochraně proti tomuto typu papilomaviru se nikde raději ani nemluví.

 

 

 

 

 

 

Brufen a jeho vhodnost.

 

 

Reakce na dotaz Marie z 25.6.2008

 

    Toto protizánětlivé léčivo s účinnou látkou "ibuprofenum" je často pužívané (pod názvy např. Brufen, Ibalgin, Nurofen....). Je velmi účinné, ale má také vedlejší účinky. Za nejhorší vedlejší účinky je možné považovat to, že způsobuje krvácivost sliznic trávicího traktu. Proto pokud si už nemůžeme jinak pomoci, užívejme toto léčivo mezi jídlo (jídlo do žaludku, pak lék, pak zase "přikrýt" jídlem a nezapomenout hodně zapít vodou), aby nepřišlo samotné do žaludku a do střev. Žaludek totiž není míchačka, jak je zavedeno ve všeobecném povědomí.

    Než začneme lék tohoto typu užívat, je třeba opět pomyslet na to, jak vlastně funguje - aktivuje imunitní systém do té míry, že ten všechny škodlivé mikroorganismy vytlačí do míst, kde jsou slabší (imunitně) tkáně a tam je drží dokud se organismus neoslabí a nezačnou opět "zlobit". Je to známý alopatický princip léčby, kdy léčivo působí na potlačení důsledků onemocnění. Příčiny nepostihuje.

    Výše napsané je možno vztáhnout i na dětské podoby tohoto léku, který se liší pouze nižší dávkou účinné látky.

 

 

Bolest hrudní kosti.

 

Odpověď na aktuální otázku mého známého ze včerejšího dne.

Za dosti časté obtíže ze současného uspěchaného životního stylu je možné označit onemocnění trávicího traktu, která se projevují mimo jiné i bolestmi v oblasti hrudní kosti a pod ní (solar plexus). Pokud se navštíví gastro ordinace současné medicíny obvykle se přijde na to, že v nepořádku jsou sliznice žaludku a dvanácterníku, které mohou při zanedbání přivodit značné životní komplikace končící v lepším případě operacemi trávícího traktu a odebíráním částí orgánů nebo střev.

Co je příčinou ? Jako vždy příčin může být více. Většinou však pouze dvě. Jako první a častější může být nedostatečnost slinivky břišní, která bývá již vrozená a protože o tom nevíme, tak jí ještě nakládáme pořádnou zátěž až do doby, než přestane fungovat správně. Slinivka břišní je velmi citlivý orgán a nemá schopnost regenerace jako například játra, tak pozor na alkohol, sladké, koření, nadýmavé potraviny a syrovou zeleninu. Další příčinou bývá příliš kyselé prostředí v žaludku. Žaludeční stěna je sice stavěná na kyselé prostředí, vždyť žaludek sám prostřednictvím protonové pumpy vytváří  vysoce koncentrovanou kyselinu chlorovodíkovou (HCL). To vše ale funguje dobře, jen pokud do trávicího traktu nedáváme sami příliš mnoho potravin způsobujících kyselou reakci. Potom se toto prostředí stává opravdu agresivním, které už škodí i samotným sliznicím, poškozuje je a organismus strádá tak dlouho, až se to projeví disfunkcemi i ve zdánlivě nesouvidejících oblastech životních funkcí. Například jak není všeobecně známo, tenké střevo je pravou rukou srdce a dvanácterník je stavbou tkáně již tenké střevo a  tedy jeho žačátkem . V tomto mimořádně kyselém prostředí se také velmi dobře daří nepřátelským mikroorganismům, které zjednodušeně řečeno spásají  právě stěny trávicího traktu. Léky současné medicíny jsou rovněž významným zdrojem vytváření leptající směsi žaludečních a střevních stěn. Do toho ještě přidejme t.zv.“ rozběhaný žaludek“, kdy hned po jídle ze současných čištěných a dělených potravin máme dostatek pohybu,  protože to dělají  všichni a je to "dobře". Trávení "pomůžeme" přilitím trochy alkoholu a máme zaděláno na slušné zdravotní obtíže. Používáním antacid pouze oddálíme den „D“, kdy se ocitneme na prahu nešťastného období, ve kterém  nás čeká přísná dieta a již nikdy životospráva na kterou jsme zvyklí.

Jaké obtíže nás čekají ?  Vysoký nebo kolísavý krevní tlak, který bude současnou medicínou rozpoznán jako onemocnění srdce a medikamenty, které se používají budou také srdce poškozovat. Snížená snášenlivost duševních stresů a řada špatných rozhodnutí, to souvisí právě s oblastí solar plexu. Krvácení do trávicího traktu, které se hned nepozná, protože stolice jen ztmavne a nikdo ji nebude vyšetřovat.

Co s tím ?  Zlepšit metabolismus trávení dodržováním zásad zdravé výživy (příloha v rubrice „Ke stažení“). Pokud jíme teplé jídlo, alespoň hodinu být v klidu, nejlépe v leže nebo alespoň postávat. Může trvat měsíce, než se sliznice zhojí, ale první uspokojivé výsledky přijdou již po několika dnech. V tomto období je třeba se vyvarovat zcela alkoholu a nejlépe i cigaretám. Výhýbat se pokud možno co nejvíce konzumaci přípravků typu Brufen, které způsobují krvácivost sliznic trávicího traktu.

 

Mnoho štěstí a lepší zdraví

 

Zvýšená hladina kyseliny močové.

 

Odpověď na otázku Jiřího ze dne 2.7.2008

 

Zvýšená hladina kyseliny močové může pro člověka znamenat mnoho útrap pro budoucnost. Příčinou je neschopnost organismu vyrobit enzym na její odbourávání  z organismu. Proč organismus neumí tento enzym vyrobit ?  Důvodů může být více, ale většinou se jedná o získanou disfunkci těchto orgánů: játra , slinivka a ledviny.  Onemocnění, které později vzniká se nazývá „dna“, při které kyselina močová krystalizuje a způsobuje bolesti především kloubů. Jako následující onemocnění , které lze v této souvislosti očekávat je cukrovka.  Na počátku zjištění zvýšené hladiny lze ještě přísnou životosprávou (viz. rubrika „Ke stažení“...zvláštní výživa_DNA) zajistit nepropuknutí v onemocnění dnou, později lze již jen regulovat a snižovat její hladinu. Pokud je zjištěna zvýšená hladina kyseliny močové vícekrát během 6 měsíců je nutné zvláštní výživu dodržovat dlouhodobě a nevracet se k zaběhnutým zvyklostem při konzumaci potravin a tekutin. Především je třeba zcela přestat konzumovat alkohol, uzeniny a živočišné tuky v jakékoli podobě, maso je možné konzumovat jen minimálně a podle pokynů viz. výše.

Pokud si chcete ušetřit nepříjemné bolesti kloubů, později sníženou pohyblivost, konzumaci léků a komplikace v souvislosti s jejich užíváním, je nutné zcela změnit životní styl.

 

Mnoho štěstí, trpělivosti a lepší zdraví

 

Paradontóza.

 

Paradontóza je nepříjemné onemocnění, které má příčinu především v mikrobiálním složení příliš kyselého prostředí zejména žaludku. Kazivost zubů je zase odrazem kondice ledvin. Čištění zubů 2x denně je podle mne dostačující, pokud se používá správný kartáček a technika. Nejhorší co může člověk udělat - čistit si zuby brzy po jídle, kdy je sklovina zubů změklá. Lépe je s čištěním pár hodin počkat a ústní dutinu jen vypláchnout vlažnou vodou. Paradontóza se dá zlepšit nebo dokonce odstranit detoxikací zejména slezinového okruhu (měkké tkáně ústní dutiny patří do slezinového okruhu) a přijmutím některých opatření ke změně výživy, která by měla žaludek směřovat více k zásaditému prostředí  (viz. správná výživa v rubrice „Ke stažení“). Kouření nemá přímý vliv na paradontózu, ale spíše se podílí tím, že kuřák má díky otupeným chuťovým vjemům ve zvyku konzumovat více chuťově agresivní potravu, která způsobuje vyšší tvorbu žaludečních šťáv s nevhodným složením a v takovém prostředí se dobře daří neřátelským mikroorganismům.

 

Mnoho štěstí a lepší zdraví

 

Olivový olej a potíže s jeho konzumací.

 

Odpověď na otázku Tomáše ze  4.7.2008

 

Olivový olej je sice zdravý, ale ne každému musí dělat dobře. Zjednodušeně řečeno, potíže po požití olivového oleje přísluší lidem, kteří nemají v pořádku slinivku, játra nebo žaludek. Slinivka nebo játra neumějí namíchat směs šťáv na bezproblémový rozklad a nebo žaludek nedává správné signály slinivce a játrům, jakou směs mají namíchat (v dnešní době je často opomíjeným orgánem hlavně slinivka, která je velmi citlivá na jakékoli podněty). Obojí bývá důsledkem, dědičných vloh, zanesením organismu chemickými látkami nebo nevhodným mikrobiálním prostředím trávícího traktu. Je třeba vzít také v úvahu, že oliva není ve střední Evropě domácí plodinou a středoevropský organismus jednoduše nemá vlohy na její bezproblémové zpracování. Proto pokud nemáte v povědomí, že jste alespoň vzdáleným potomkem nějakého Jihoevropana, opatrně s konzumací takové potraviny, u které nám dává organismus signál, že něco není v pořádku. Panenský olivový olej je v syrové podobě těžce stravitelný pro většinu štředoevropské populace, ale jeho konzumace po krátké tepelné úpravě bývá bezproblémová. Proto pokud používáme syrový olivový olej na studenou kuchyni, mělo by ho být jen velmi málo, pár kapek na jednotlivce.

Mnoho štěstí a lepší zdraví

 

Trávící obtíže.

Odpověď na otázku Jany K.  z 25.7.2008

 

    Trávící obtíže patří v současné době snad k nejčastějším zdravotním obtížím vůbec. Pokud již máte za sebou nějaká vyšetření a nezjištěnou příčinu, nezbývá než hledat dál. Popisované obtíže nejlépe odpovídají špatné funkci slinivky. Je možné z pouhého krevního odběru a testy zaměřenými na funkci slinivky zjistit, zda je něco v nepořádku. I když bude zjištěno, že ano, nezbude jako náprava nic jiného než přizpůsobit jídelníček šetřícímu režimu pro slinivku. Je tedy možné začít hned a bez vyšetření. Co nejvíce škodí slinivce ? Alkohol, nadýmavá syrová zelenina, cukr, některé druhy koření, sycené nealkoholické nápoje typu coca cola, vřídelní voda...... Výše uvedeným se myslí nadměrné požívání. Pokud máme onemocnění slinivky v rodinné anamnéze (např. cukrovka), je třeba se uvedeným položkám vyhnout zcela. Pro odzkoušení zda se jedná o potíže s funkcí slinivky je rovněž nutné zcela vynechat položky uvedené na seznamu. Regenerace slinivky trvá několik týdnů až měsíců, nejlepší období na odzkoušení je asi tak půl roku.

 

Hodně štěstí a lepší zdraví

 

Rakovina tlustého střeva.

    Slouží i jako odpověď Jindrovi z  1.8.2008

 

    Bohužel nekontrolované zhoubné bujení tkáně (rakovina) tlustého střeva je doménou české především mužské populace. O příčinách se příliš nemluví, ale pokud se podíváme na jídelníček posledních 30 let minulého století v českých zemích, tak není pochyb, že příčinou je výživa. Konzumace velkého množství masa, málo zeleniny a velký přetlak vitamínů skupiny B (pivo) udělalo své. Především je třeba podotknout, že člověk se délkou střev podobá více býložravci a tak hnilobný proces masa, které zůstává ve střevech příliš dlouho způsobuje ty nejzávažnější problémy. Pivo zase pro svůj vysoký obsah vitamínů skupiny B působí potíže s nadměrnou podporou růstu buněčné tkáně a "splete" játra při vytváření bílkovin s informacemi o opravných procesech tkání (vznikne bílkovina s chybnou adresou růstu tkáně ). Dnes sice jíme mnohem zdravěji, ale potrvá několik generací, než se to projeví v genetické výbavě populace a tím se sníží dědičné vlohy k tomuto onemocnění.

    Jestli vyléčí homeopatika rakovinu ? Záleží na tom, jestli je rakovina zjištěna náhodou jako důsledek vyšetření jiného onemocnění a nebo zda je již příčinou nějakých zdravotních obtíží. Pokud je rakovina v počátečním stádiu lze ji zastavit stejně dobře homeopatiky jako chemoteprapií s tím rozdílem, že chemoterapie dokáže velmi poničit organismus. Pak se může stát, že selžou orgány, které předtím nevykazovaly žádnou disfunkci. Chemoterapie se více hodí pro mladší a silnější organismus. Homeopatie může pomoci v přípravě na chemoterapii a v období po chemoterapii.

    S rakovinou v pokročilém stádiu a chemoterapií je to asi tak, jak se říká - léčená a neléčená rakovina je několik  měsíců života rozdílu, po chemoterapii ještě s dalšími velkými obtížemi. Je na každém, aby zvolil kterou cestou se dát. Pokud bude rakovina v hodně pokročilém stádiu, nemá šanci ani jedna z metod. Je třeba dát do pořádku především játra, ve kterých se rozhoduje o umístění rakoviny. Potom je třeba se zaměřit na místa, kde jsou narušeny energetické dráhy směřující k místu postižení.

     Ještě k Ajurvédě a Homeopatii - je to spíše o životním stylu, než o řešení nějakých velmi akutních zdravotních obtíží s očekáváním zázraku.

 

 Hodně štěstí a lepší zdraví

 

Přenos chorob pohlavním stykem.

  

Slouží i jako odpověď na otázku Zdeny z 2.8.2008

 

    Za pohlavně přenosné choroby, je možné považovat při nechráněném sexuálním styku snad úplně všechny choroby. Ale i chráněný sexuální styk poskytuje dostatek prostoru pro přenos chorob. Jak je to možné ? I kondom je pórovitý a některé mikroorganismy jsou tak malé, že jimi dokáží proniknout. Takže kondom je lepší než nic, ale není dokonalý. Mezi nejnebezpečnější původce závažných onemocnění, která můžete získat i při použití kondomu  patří papilomaviry, které způsobují např. rakovinu děložního čípku, prostaty, hrtanu, plic....Posledně jmenované se šíří nejčastěji při orálních sexuálních praktikách. Stále platí, že nejbezpěčnější sex je možné provozovat s prověřeným a věrným partnerem. 

    Mononukleóza je označována za nemoc " z líbání ", takže ani nemusí dojít k sexuálnímu styku. Naopak při sexuálním styku se těžko ubráníme líbání. Původcem je EB virus (virus Ebstein Barové) a způsobuje angínu spojenou se zánětem jater. Při onemocnění je nutný klid a jaterní dieta po dobu alespoň 6 měsíců. Po prodělaném onemocnění zůstává celoživotní imunita.

 

Hodně štěstí a lepší zdraví

 

 

Opary.

 

Slouží i jako odpověď pro Ivu ze dne 8.8.2008

 

    Opary (Herpes Simplex..), které můžeme pozorovat u nemocných na ústech, nose a v jejich blízkosti mají stejně jako afty v ústech, opary na tkáních vnitřních orgánů, které nejsou vidět - stejného původce - Herpetické viry. To je skupina DNA virů, které po prodělané nákaze i domnělém vyléčení zůstávají doživotně v organismu. Vždy se objeví pokud dojde k nějakému oslabení imunitního systému některé ze tkání organismu (stresování tkání chladem, stresování jinou infekcí, duševním stresem......).

    Opary druhého typu (například pásové opary....) jejich původce je i původcem planých neštovic. Vše co platí u výše uvedeného platí i zde.

     Pokud se již do organismu dostanou, zůstávají do konce života.

    Žádné virové onemocnění nelze vyléčit, jen lze viry dostat pod kontrolu imunitního systému. Pokud se podávají antibiotika, pak jen proto, aby se zabránilo napadení již tak oslabeného organismu následnými bakteriálními infekcemi a dalšímu oslabení. Organismus( jeho imunitní systém), si nakonec musí boj s viry vyhrát sám.

Jediná účinná obrana : Udržovat imunitní systém celého organismu ve velmi dobré kondici.

 

Mnoho štěstí a lepší zdraví

 

  

Každý jsme jiný.(proč ?)

 

slouží i jako odpověď pro Radka z 8.8.2008

 

    Život každého z nás je ovlivňován řadou faktorů, které nemůžeme ovlivnit. Vše začíná narozením a genetickou výbavou, kterou zdědíme bez špetky vlastního přispění. Můžeme pokračovat další položkou, kterou je bezesporu mikrobiální a chemická zátěž, kterou získáme od matky. Ta ji zase získá v prostředí, ve kterém žije a od partnerů, s kterými žila než došlo k početí. Jediné co nám zbývá je - udržet po zdravotní stránce tento stav co nejdéle, protože je to většinou ten nejlepší zdravotní stav který máme(po narození). Stav vnitřních orgánů je také velmi důležitý pro profil našeho chování, výchovou můžeme lecos navenek pozměnit, ale jinak je to vše vlastně již dané. Pokud například zdědíme příliš zatížená játra, můžeme si být jisti cholerickým typem povahy na celý život. Pokud naše matka přišla do styku s toxoplazmózou, můžeme si být jisti, že většině z nás se budou rodit pouze synové. Pokud některý z našich rodičů onemocněl syfilidou (a i když byl vyléčen), můžeme si být jisti mentální poruchou. Pokud bude alkoholik v rodině, můžeme si být jisti, že gen na relativně dobré snášení alkoholu zdědí naše dítě rovněž a má před sebou nelehký celoživotní boj s alkoholem. To samé je se závislostmi i na jiných drogách, ke kterým patří i tabák. Pokud někdo z rodiny špatně snášel bolest a byl t.zv. "fňukal", budeme jím s vysokou mírou pravděpodobnosti také. Mohl bych pokračovat do nekonečna. S fyzickou stavbou organismu je to podobné. Po celý život vedeme válku se světem mikroorganismů a chemie.

    Pokud se plánují pro své potomstvo ty nejlepší podmínky pro početí, je to vpořádku, ale rizika se tím nedají vůbec vyloučit. Je to bez přehánění sázka do loterie. Pokud přece jen myslíme především na zdravé potomstvo, je třeba se seriózně zabývat anamnézou rodinných příslušníků, tak daleko do minulosti, kam ji až můžeme získat. Neméně důležitým pohledem na budoucnost našeho potomstva jsou rovněž prodělaná onemocnění obou rodičů. Tím si uděláme přibližný obraz o tom jaké potomstvo můžeme mít. Další doporučení je - mít děti co nejdříve - do 25 let věku obou rodičů, dokud ještě není organismus poničený současným životním prostředím a životním stylem. Čím déle dochází k početí, tím je větší pravděpodobnost zdravotních rizik pro dítě.

 

 

Hodně štěstí a lepší zdraví

 

 

Zdravá výživa.

 

    slouží i jako odpověď pro Josefa z 9.8.2008

 

    Zdravá výživa je relativní pojem. V pravém slova smyslu patří zdravá výživa jen relativně zdravým jedincům a to nejsme všichni. Většina lidí nějakými zdravotními obtížemi spolu s rostoucím věkem disponuje a proto je podle toho třeba vybírat i stravu.

    Ke konkrétním trávícím obtížím spojeným s konzumací výrobků z hrubozrnných potravin. Ukazují s největší pravděpodobností na nedostatečnost slinivky břišní nikoli na nějakou alergii. Je možné si nechat udělat vyšetření na nedostatečnost slinivky břišní u lékaře (stačí ze vzorku stolice), vyjímečně je nutno potvrdit krevními testy. Právě jedinec s nedostatečností slinivky břišní by se měl omezovat v konzumaci zejména hrubozrnných potravin, syrové zeleniny, soli, cukru, koření a alkoholu.

 

Mnoho štěstí a lepší zdraví

 

 

Podobné životní osudy.

 

slouží i jako odpověď pro Zdenka ze 15.08.2008

 

    Souvislosti mezi podobným životním stylem, chováním a anamnézou onemocnění nejsou vyjímečné nejen v rodinách, ale i v oblastech, krajích a zemích. Jistě existují souvislosti mezi zděděnou DNA, zděděnými chronickými onemocněními, sociálním chováním v určitých komunitách, proto je možné pozorovat i podobné životní osudy. Jinak se chovají lidé, kteří zdědili zátěž v játrech, jinak se chovají lidé, kteří zdědili onemocnění žaludku, slinivky atp. Toto chování má přímý vliv na jejich fungování ve společnosti, úspěšnost ve škole, osobním životě i povolání. Je rovněž možné pozorovat i oblasti, kde například voda obsahuje určité vyjímečné chemické složení a má přímý vliv na chování lidí, kteří ji pijí a nebo z ní vaří. Jsou rovněž oblasti, kde se v dávné minulosti vytvořily tektonické zlomy a ze země vychází záření. V těchto oblastech mají lidé rovněž specifické chování a jejich životy se ubírají jiným směrem. Odpověď na otázku zní - ANO, na životní osudy má vliv nejen vše výše uvedené.

 

Mnoho štěstí a lepší zdraví

 

Hormonální antikoncepce.

  

      slouží i jako odpověď pro Janu z 15.8.2008

 

        Hormonální antikoncepce je tvořena z látek, které nejsou karcinogenní a nemá tedy přímý vliv na tvorbu rakoviny. Pro ženu, která je relativně zdravá je z pohledu vzniku rakoviny asi tak nebezpečná, jako život v ovzduší velkoměsta. Jistě se dá polemizovat o tom, jaké nebezpečí je vytvářeno dodáváním nadbytečných hormonů do organismu. U žen, které nemají funkci hormonálního systému úplně vpořádku je třeba řádně zvážit příjem dalších hormonů. Nikdo se seriózně nezabývá tím, co zvýšená hladina některých hormonů způsobuje v organismu každé ženy. Jednotlivý organismus může na zvýšenou hladinu hormonů reagovat úplně jinak.

 

Hodně štěstí a lepší zdraví

 

Zánět sedacího nervu (ischias).

 

    slouží i jako odpověď pro Láďu ze 6.9.2008

 

    O bolestech zad je popsáno mnoho, ale ne vždy se je daří odstraňovat nebo alespoň zlepšovat. Se zánětem sedacího nervu je to více než komplikované, ale pokud mezitím nedošlo k degeneraci obratlů nebo pokročilé osteoporóze, nic není ztraceno. Pokud chceme efektivně léčit a vyléčit toto onemocnění je třeba se zaměřit na dobrou kondici celého organismu, neboť vše se vším souvisí. Je třeba začít s maximálním vylepšením kondice především jater, ledvin a střev. To je ale zjednodušeně řečeno, přesněji se jedná především o jaterní, ledvinový a slezinový okruh (okruhy podle čínské medicíny). Mám v tomto ohledu velmi dobrou zkušenost s inteligentními homeopatiky MuDr. Jonáše. Je ale třeba začít "správnou výživou"(v rubrice "Ke stažení") , pokračovat detoxikací zmíněných orgánových skupin a během jediného roku je možné být buď zcela bez obtíží nebo ve velmi rozdílné - lepší kondici než na počátku. Se správnou výživou již nesmíte nikdy přestat a je třeba upozornit na přiměřený pohyb a posilování zádového svalstva.

Přípravky na detoxikaci z řady Joalis Help pro řešení výše uvedeného problému:

1 - Joalis Nervový systém

2 - Joalis Slezinový okruh

3 - Joalis Ledvinový okruh

4 - Joalis Jaterní okruh

Pokud již budete detoxikovat 4 okruhy, doporučuji ještě přidat 2 zbývající do úplné detoxikace organismu:

5 - Joalis Srdeční okruh

6 - Joalis Plicní okruh

Takto vyjde celá detoxikace na 12 měsíců.

    Můžete samozřejmě jít ještě cestou přímého ovlivňování jen domněle zasažených orgánů a tkání, ale nevyhnete se tím různým chybám v odhadu a v celkovém důsledku ztrátě času a větší finanční náročnosti.

 

     Bude to velmi náročné, ale pokud nebudete bojovat - nezvítězíte. Vždy máte na výběr, buď se spokojíte s léky na tlumení bolesti a nebo se šancí se zcela uzdravit. Každému doporučuji, aby se o své zdraví zajímal především sám, informací je dostatek - jen chtít. Výsledky jsou pak daleko lepší.

Mnoho štěstí a lepší zdraví

 

 

 

 

Různá léčba stejných onemocnění.

 

    slouží i jako odpověď pro Lenku ze 7.9.2008

 

    Na první pohled to vypadá, že jste se s kolegyní svěřila do rukou správnému "člověku". Podávání stejných přípravků na stejné onemocnění je přirozené testování na rozlišení metabolických typů. Bez tohoto zjištění by se mohli přípravky míjet účinkem nebo dokonce dlouhodobě zhoršovat zdravotní stav. Každý jsme jiný a myšlenka současné oficiální medicíny, že na všechny budou fungovat stejné přípravky a léčebné postupy je zavádějící. Takže já bych to viděl jako pozitivní postup a když ještě píšete, že léčba je úspěšná ? Co více si přát.

 

Mnoho štěstí a lepší zdraví

 

"Zázraky" v léčení ?

 

    slouží i jako odpověď pro Janu ze 7.9.2008

 

    Vzhledem k tomu, že lidský organismus lze přirovnat k souboru nástrojů (orchestru), kdy každá jednotlivá tkáň a každý jednotlivý orgán je naladěn na určitou zvukovou frekvenci a pokud se svou frekvencí liší znehodnocuje soulad celku, tak je možné v různých prostředích u různých lidí pozorovat změny v  chování. Někomu vyjímečně stimulované prostředí prospěje a někomu zase nikoli a může mu zdravotní stav zhoršit. Záleží na mnoha okolnostech. O zázraky se tedy vpodstatě nejedná, jen o soulad či nesoulad frekvencí kmitání okolního prostředí a našeho organismu.

    O Lurdech vím jen to, že leží na místě, kde je patrně vyjimečné složení podloží a tím i vyjímečné geomagnetické pole, které má za důsledek zdroj vzniku energie mnoha netypických frekvencí. A v takovém prostředí se právě může někdo uzdravit a někdo zase onemocnět. To samé platí o kruzích v obilí (plodinách), které jsou považovány za hieroglify z vesmíru. Je také známo, že se objevují stále na podobných místech, kde je vyjímečné geomagnetické pole. Také se ví, že stébla nebo stonky rostlin se ohýbají působením infrazvuku na buněčná jádra, kdy tento infrazvuk působí jejich destrukci. Také se ví o uzdravených lidech, kteří v těchto kruzích nějaký čas pobývaly stejně jako o lidech, kteří v tom samém prostředí onemocněly.

 

    Je to nerozhodně - pro někoho dobré, pro někoho špatné - takže žádné zázraky - jen fyzika, byť kvantová.

 

Mnoho štěstí a lepší zdraví

 

Očkování proti žloutence.

slouží i jako odpověď pro Lenku O. z 19.9.2008

 

    Očkování je jistě užitečná záležitost, pokud se jedná o promyšlené systémové opatření. V tomto případě to ovšem takto nevypadá. Doporučuji

důkladné zvážení situace a následné rozhodnutí. Každý by se měl před jakýmkoli očkováním držet těchto pravidel.

1. Očkovaný nesmí přijít před očkováním do kontaktu s infekcí, proti které má být očkován.

2. Očkovaný by měl být v co nejlepší zdravotní kondici, jinak riskuje do budoucna následky, které se nedají předem vůbec odhadnout.

    Jistě příhodnou otázkou je, jak se toto zjišťuje. Vůbec se to nezjišťuje a při plošných očkováních jde o to, aby se zastavilo šíření počtu nemocných a s nějakými "ztrátami" se počítá. Několik procent očkovaných si vždy černého petra odnese.

    Při dnešním stavu zdraví u populace, se dá předpokládat, že každé očkování má nějaké následky téměř u každého. Většina následků je těžko rozeznatelná a projevuje se až ve vyšším věku. Např. : onemocnění pohybového nebo hormonálního systému.

    Už zbývá jen otázka "Jak se tedy bránit infekcím bez očkování ?". Odpověď:"Udržovat vpořádku imunitní systém". To zní jednoduše, ale není nijak jednoduché praktické uvedení do praxe. Je to mravenčí práce, začínající stravováním a sociálními návyky, končící odpovědným přístupem při léčení onemocnění, kterým se nikdo neubrání. Bohužel je málokdo ochoten věnovat svým dětem a sobě tolik systematické péče, aby byl zdravotní stav nejlepší možný.

    Vím, že je to obtížné, pokud v dnešním světě rozděleném na bohaté a chudé, nemohou matky svým dětem koupit zdravé potraviny, protože ty jsou určené jen bohatým a tedy důležitějším lidem, kteří mají právo na lepší zdraví než chudí. Přesto se snažte odolávat.

 

Hodně štěstí a lepší zdraví

 

 

Melamin v mléce.

 

slouží i jako odpověď pro Jiřinu S. z 5.10.2008

 

    Odpovědět na tuto otázku je více než složité. Melamin byl totiž zjištěn nejen v mléce, ale i v jiných potravinách a dosud nikdo neví jestli není jen pozůstatkem průmyslových hnojiv, která jej obsahují a dostal se přes potravní řetězec až do mléka nebo jiných prvoproduktů. Jisté je, že melamin je nebezpečný nejen pro velmi malé děti a to nejen proto, že uvolňuje formaldehyd. V dnešním globalizovaném světě je obtížné vůbec zjistit, kdo z kterého produktu co vyrábí a odkud se která přísada vůbec dovezla. Poradit co dávat dětem místo mléčných výrobků tedy neumím, jen snad mohu říci, že kravské mléko není pro lidských organismus ničím přínosným. Pouze mateřské mléko má nějaký větší a nezastupitelný význam. Pokud si budeme myslet (ale nebudeme to vědět jistě), tak mléčné produkty vyrobené zde v české republice by zasaženy být neměly. Musí se ovšem jednat o produkty, které nejsou vyráběny uměle. Vím o tom, že například "Jihočeský bílý jogurt" ve skleničce je skutečně přirozeným produktem. Rovněž zakysané produkty (v krabicích a bez přichucení "Vian") jako například Kefír, Podmáslí, Acidofilní mléko se nevyrábí ze sušeného mléka. Vím, že nahradit jmenovanými produkty dětem příjem mléčných výrobků bude přinejmenším obtížné, ale je to jediná možnost jak se vyvarovat možnosti kontaktu s melaminem v mléčných produktech.

 

Hodně štěstí a lepší zdraví

Zdroje přisvojitelného vápníku.

slouží i jako odpověď pro Janu M. ze 14.10.2008

 

    Konzumací mléčných produktů je sice možné dosáhnout zvýšené hustoty kostí, ovšem pokud se jedná o výrobky z neděleného mléka, které obsahuje potřebné protilátky k jeho bezproblémovému přijetí lidským organismem. Dnes již takovéto produkty nelze téměř koupit v komerčních zařízeních. Výrobky z děleného (především kravského) mléka i mléko samotné, jsou pro organismus pouze zbytečnou zátěží, kdy je výtěžnost pro organismus minimální. Mnohem lepší je, soustředit se na spolehlivé zdroje vápníku a na teorii, podle které jsme délkou střev stále více podobní býložravcům.

    Mezi spolehlivé zdroje vápníku patří:

- fazole sušená(především velká bílá), lusky mají vápníku méně,, hrášek zelený,, květák,, hlávkové zelí - bílé i červené,, červená řepa,,

- hroznové víno,, hrušky,, třešně,, višně,, černý rybíz,, angrešt

- kmín,, česnek,, bazalka,, saturejka,, pažitka,, petržel naťová,, celer naťová

- vejce a především vaječné žloutky,, tvarohové sýry (termizované - jsou vyráběné z neděleného mléka), kefír (rovněž není vyráběn z neděleného mléka)

    Není snad třeba dodávat, že uvedené potraviny nesmějí být například zavařeniny nebo že zelí nemá smysl konzumovat sterilované, ale buď z čerstvého vařené nebo kysané.

    K tomu aby se vápník přisvojil a stal se tak součástí kostí i zásob organismu je třeba mít současně k dispozici dostatek vitamínu "C" a "D".

Vitamín "C" najdeme spolehlivě v různém ovoci a čerstvé zelenině, která má být součástí každého jídla. Vitamín "D" nalezneme především v rybím tuku a mořských rybách, játrech mořských živočichů, ale také ve vejcích a tvrdých sýrech typu "čedar".

    Vzhledem k tomu, že většina uvedených zdrojů vitamínu "D" patří špíše k rizikovým( mořské ryby, které se k nám dostanou, patří mezi potraviny nejvíce napadené nebezpečnými plísněmi), je lěpší v měsících, kdy nesvítí slunce, kterého působením se vytváří vitamín "D" rovněž, denně užívat tobolky s rybím tukem (přes zimu).

 

Mnoho štěstí a lepší zdraví

 

 

Nemocné žíly a cévy.

 

slouží i jako odpověď pro Láďu z 22.10.2008

 

    Ať máme potíže s degenerativním onemocněním žil a cév nebo nám jen schází některé důležité stavební prvky ze stravy (zejména křemík), jistě nám pomůže konzumace těchto produktů:

-jakákoli forma celeru

-čerstvé plody - višně, rybíz, modré hroznové víno, švestky, borůvky, ostružiny, černé jeřabiny

-přeslička, kopřiva, truskavec, pýr, podběl

-otruby, ovesné vločky, pohanka, celozrnný černý chléb

- dostatek vitamínu "C" a rutinu ( patří ke zdrojům vitamínu "P" - nejvíce ho obsahuje pohanka)

Pokud používáme při nedostatku vitamínu "C" například v zimě umělou výživu, kupujeme si tabletky s vitamínem "C" + Rutin v jednom balení.

 

Hodně štěstí a lepší zdraví

 

 

Psoriáza (Lupénka).

 

slouží i jako odpověď pro Zitu z 31.10.2008

 

    Lupénka je hodně komplikované onemocnění a pokud se dostaví do věku 25 let, výrazně zkracuje délku života. Úspěšnost léčby může dosáhnout až 80%, podle stupně zasažení a času po které trvá. Nejvíce zasažené orgány - játra, ledviny, slinivka, slezina je třeba doživotně šetřit dietou podobnou jako při onemocnění "dnou"(v rubrice ke stažení). Nepřekvapuje mě, že někomu pomohlo vyčištění orgánů, které patří mezi nejvíce zasažené. Osobně nesouhlasím s lokálními zásahy do organismu, například kvůli kvalitě kůže by to chtělo ještě výrazně vylepšit stav tlustého střeva a plic.Doporučil bych tedy vyčistit celý organismus (např. "Joalis podle ročních období") a dodržováním přísné životosprávy by bylo možné dosáhnout opravdu dobrého výsledku. V poslední době jsou také stále přístupnější masti z příměsí konopí, které prokazatelně pomáhají vně. Musí být podpora z obou stran - zevnitř i vnějšku. I po použití přírodní medicíny je nutné ve většině případů dodržovat přísnou životosprávu, jinak se onemocnění vrací. Úplné vyléčení trvá přibližně stejně dlouho jako probíhalo. Některé tkáně se totiž tak poškodí, že již nepracují jako před onemocněním. Z toho lze i nalézt odpověď na otázku jestli je možné se někdy vyléčit - platí obecně. Asi se budu opakovat, ale je třeba myslet na to, že každé onemocnění s sebou nese doživotní následky - poškozením tkání orgánů. Každá ""vyléčená"" choroba, je jen remízou se světem nepřátelských mikroorganismů.

 

Hodně štěstí a lepší zdraví

 

 

Stres.

slouží i jako odpověď pro Jirku z 31.10.2008

 

    Výraz stres se pomalu stává jedinou možnou diagnózou, kterou umí alopatická medicína reagovat na zdravotní obtíže. Ale jde o to jakého druhu ten stres vlastně je. Stresem může pro organismus být chlad, velké teplo, studený nápoj stejně jako příliš teplý, příliš kořeněné jídlo, nedostatek minerálů nebo stopových prvků, jednoduše každý extrém, který můžeme v životě "potkat". Duševní stres patří mezi jeden z nich, ale má tu nevýhodu, že postihuje mozkovou tkáň, která ma na starost "řízení" běhu celého organismu. Proto se duševní stres projeví zhoršením zdravotního stavu i na onemocněních, která nesouvisejí s onemocněním mozku. Atopický ekzém má původ ve špatné funkci slinivky a jater, pochopitelně se časem poškodí ještě další související orgány. Proto nepředpokládám žádné duševní onemocnění u člověka, kterému se zhorší atopický ekzém kvůli většímu duševnímu vypětí. Při duševním stresu(obecně), se někdy projeví i příznaky onemocnění, která ještě nepropukla do pozorovatelné podoby nebo nezačala ještě způsobovat nějaké citelné zdravotní obtíže. Je to na jednu stranu dobrý signál pro postiženého, protože ví nač se má zaměřit a nedovolit propuknutí onemocnění s větší silou.

 

Hodně štěstí  a lepší zdraví

 

Anemie.

   slouží i jako odpověď pro Jirku ze dne 10.11.2008

 

   Anemie může být věru záludná choroba. Chci věřit tomu, že to lékaři, kteří ji vyšetřují vědí jistě. Někdy se jedná jen o prostý nedostatek železa ve stravě. V krevních testech se projeví nižším koeficientem hemoglobinu(nedostatek železa). Takový nedostatek lze odstranit celkem "snadno" - narovnáním životosprávy. Mnohem složitější to bude v případě, že nemáme vpořádku trávící trakt, hlavně funkci "protonové pumpy", která zásobuje náš žaludek kyselinou solnou. Pokud je této kyseliny nedostatek, nedochází k vstřebávání železa do tkání v organismu i při jeho dobrému příjmu. Železo se nejvíce shromažďuje v játrech, ovšem pokud jsou játra příliš namáhaná, například virovým onemocněním, alkoholem, škrobem nebo cukrem, nedochází k jeho uvolnění ve prospěch chodu organismu. To je další možnost, proč může být v organismu nedostatek železa, i když v zásobách ho dostatek je. Celkově se dá ovšem říci, že až na velké vyjímky lze hladinu použitelného železa narovnat dobrou životosprávou. Pokud jen dobrá životospráva nepomáhá, je třeba přejít k detoxikaci organismu. Nejlépe je začít játry, pokud ani to nepomáhá, je třeba pokračovat trávicím traktem (od jícnu až po konečník a nezapomenout na slinivku a ledviny). Přitom je samozřejmě třeba dodržovat na někoho i přísnou životosprávu. Výsledky se dostavují za různě dlouhé časové úseky, které však netrvají déle než 6 měsíců až 2 roky.

Mezi největší zdroje železa patří zejména:

melasa (zdaleka nejvíce)

zelenina bez tepelné úpravy

červené maso a játra

šťáva ze švestek, hrozinky, otruby

*pokud se mísí strava rostlinná a zvířecí produkty v jídle - dochází ještě k větší přisvojitelnosti železa*

Nesmí se zapomínat, že k přisvojení železa vždy patří dostatek vitamínu "C" a mědi(je obsažena např. ve vejcích, špenátu, listovém salátu, bramborách...)

 

Hodně štěstí a lepší zdraví

 

Srdce a cévy.

    slouží i jako odpověď pro Mirku ze dne 12.1.2009

 

    Špatná kondice srdce a cév může mít více příčin, ale především se jedná u srdce o přechozené angíny a nachlazení léčená antibiotiky, u cév je to otázka poruch především hormonálního systému a kyselého prostředí organismu. Zlepšení stavu srdce a cév znamená zcela změnit životní styl, včetně stravování. Při nachlazeních již nepoužívat žádná antibiotika, ani protizánětlivá léčiva. Nekonzumovat potraviny způsobující kyselou reakci v organismu - cukr, mléko, maso, alkohol. Zásadité prostředí v trávícím traktu navodíme denní konzumací pohanky a celozrnné rýže (alespoň 150g denně).

Hodně štěstí a lepší zdraví

 

Pískání, šumění v uších.

    Častým projevem zasažení ledvinového okruhu, převážně u žen, je pískání či šumění v uších. Podobný projev mívají rovněž lidé s poruchami cév respektive srdečního okruhu. Cévy v mozku rezonují vlivem kolísání tlaku nebo při přechodu z klidu a nízkého tlaku do pohybu a tlaku vyššího.

     Pokud si budeme myslet, že příčinou je napadený ledvinový okruh je třeba se začít zabývat kondicí ledvinového okruhu. Podle čínské medicíny patří do ledvinového okruhu tyto orgány: ledviny, močový měchýř, močová trubice, klouby, kosti, zuby, děloha, prostata, mícha, štítná žláza, vaječníky, vlasové folikuly. Z uvedeného výčtu je zřejmé, co asi bude mít špatný vliv na kondici ledvin a nejen na ně.

Je to především - sůl, koření (především mleté), uzeniny, alkohol, káva, cukr, hormonální přípravky, přílišné střídání partnerů

Co je vhodné pro lepší kondici ledvin - správný pitný režim - cca 0,5 dcl čisté pramenité vody (třeba balené - ne minerálky) každých 30 minut minimálně (tedy asi 1 -1,5 litru denně), nepít příliš - dnešní medicínou doporučené množství 3 - 4 litry denně může způsobit vážné onemocnění ledvin, nehledě k tomu, že organismus bude zbaven mnoha potřebných živin. Pitný režim 3-4 litry denně je vhodný pro metalurga nebo skláře, který se pohybuje v blízkosti velkého žáru a velmi se potí.

     V případě, že máte zvládnuté stravovací návyky, je možné přistoupit i k léčbě inteligentními homeopatiky MuDr. Jonáše(www.joalis.cz). Pro zlepšení kondice ledvinového okruhu: Nejprve použijeme přípravek IMUN (samostatně) na přípravu imunitního systému, po vykapání IMUNu (za cca 1 měsíc) pokračujeme přípravky URINO HELP a URINO DREN - kapeme současně(nejdřív jeden a pak druhý), po vykapání pokračujeme přípravky DEURON a GYNO DREN. Je podstatné dodržovat pravidla pro používání homeopatických přípravků - 20 - 30 minut před kapáním nebo pozřením granule nesmí přijít nic do úst, ani nekouřit. Stejně tak po uplynutí doby od nakapání přípravku - tedy dalších 20 - 30 minut nic do úst. Je to tedy velmi náročné na sebekázeň, ale jinak se účinnost velmi snižuje. Již během kapání můžeme cítit dosud neznámé stavy a neakutní bolesti, s kapáním přestaneme, pokud budou takové stavy časté nebo akutní. Tyto stavy souvisí se znečištěním organismu a jeho reakcí na přípravky, kdy je z organismu vypuzováno příliš velké množství toxinů a organismus na to není zvyklý. Pro citlivé povahy bude lepší, pokud budou užívat lahvičku po lahvičce, tím se sice proces prodlouží, ale minimalizuje se možnost vzniku neočekávaných stavů.

Hodně štěstí a lepší zdraví

 

Existuje osud ? Jak by se dalo vysvětlit, že životní osudy jsou v rodinách podobné ?

Slouží i jako odpověď na e-mail Jana z 26.3.2009

 

       To, čemu říkáme osud, jsou vlastně daná schemata chování, která máme někde uvnitř sebe a jsou daná genetickou výbavou. Každý jsme jiný, vyrůstáme v různých prostředích, působí na nás různí lidé, máme různá vzdělání. To vše ovlivňuje naše životní osudy, ale nikoli nad rámec genetické výbavy. Pokud nejsme dost chytří a neumíme se učit, těžko dosáhneme vzdělání, které nám předurčí možnost uspět ve společenském  systému. Schopnost učit se, je dána od narození a nelze ji vypěstovat. Genetická výbava řídí i naše chování. Je rovněž dané a to především stavem tkání a orgánů, jejichž kondici dědíme po rodičích. Proto pravá genetická výbava pochází od dřívějších předků(prarodičů) a někdy mylně podsouvaná genetická výbava po rodičích je spíše zděděným stavem organismu po rodičích. Každý orgán při špatné funkci vykazuje určitý typ chování. Například lidé s difunkcemi jater jsou velmi agresivní nebo velmi mírní. Lidé s nesprávnou funkcí trávícího traktu jsou ustrašení a bázliví. Lidé s disfunkcemi hroních cest dýchacích a plic jsou tišší a málomluvní. LIdé s onemocněními srdce jsou hluční a povídaví,,,, atp. Takto se dají definovat i další orgány s jejich důsledky při špatné funkci. Toto vše je důsledkem našeho chování a předurčení pro život ve společenském systému. Proto se i může říkat, že osudy se dědí. Domyšleno do důsledku, je to tak.

Hodně štěstí a lepší zdraví

 

Je lepší chléb z domácí pekárny ?

Slouží i jako odpověď z e-mailu pro Zitu z 26.3.2009

 

        Domácí pekárny a jsou hitem posledních let a může to vypadat, že doma upečený chléb je to nejlepší co může být. Ale není tomu tak. Divíte se ? Je to snadné, doma pečený chléb má smysl, pokud použijeme vlastní suroviny - především kvasnice. Jinou výhodu nezískáme. Většinou se však domácí chléb peče ze směsí, které obsahují především rychlokvasnice. Ty jsou pak velmi nebezpečné pro trávící trakt, především pro střeva. Něco k základním zásadám pro pečení chleba doma:

1/ Jako surovinu používáme raději celozrnnou mouku

2/ Kvasnice nepoužíváme v žádném případě z příbalu ke směsi, ale standardní - čerstvé, i když budeme muset hodně přemýšlet jaké množství je vhodné a jak dlouho to bude trvat, než bude možné péct

3/ Chléb necháme po upečení odležet alespoň jeden den, než jej konzumujeme

 

Vypadá to divně, ale kupodivu čerstvý, ještě teplý chléb nám škodí nejvíce, právě pro nedokončené kvašení uvnitř. Pokud jsou při pečení použity průmyslové rychlokvasnice(ve směsích), měl by chléb ležet ještě déle a nakrájený. Někdy je lepší nedělat nic pro své chutě. Pokud si totiž obstaráme chléb z obchodu, který koupíme většinou večer po práci a hned ho začneme jíst, tak si ublížíme daleko méně, než když si upečeme chléb doma a jíme ho ještě teplý, protože chléb z obchodu je z ranního nebo odpoledního pečení a stihl již vychladnout a odležet.

Hodně štěstí a lepší zdraví

 

Zánětlivá onemocnění střev.

slouží i jako odpověď pro Janu R. z 27.3.2009

Stravování vhodné pro zánětlivá onemocnění střev:

            Jedná se o velmi vážné onemocnění, které snadno přechází do chronické podoby a má vysokou míru recidivy. Je proto třeba naprosto bez vyjímek dbát na dodržování životosprávy.

Je naprosto nutné zařadit jako hlavní stravovací suroviny – pohanka loupaná (kroupy) a celozrnná rýže, po nějakém čase pak brambory. Vše pouze vařené. Pohanku zpočátku jen samotnou a nebo smíchanou s celozrnnou rýží (asi tak 1/3 množství). Každou surovinu nejprve uvařit zvlášť a pak smíchat. Pozor na rozvaření u rýže  - může způsobit i zácpu. Kaše je také vhodná, ale příznivé účinky se mletím nebo drcením podstatně snižují. Každý večer je třeba pít asi tak 1 – 2 hodiny po posledním jídle(to by mělo být do 17:00 hodin) nějaký zakysaný produkt(kefír, podmáslí atp. - stačí 250ml, ne více). Místo koření používejte pouze čerstvé nebo sušené bylinky a rostliny – naťová petržel, pažitka, kadeřábek (čerstvé sypejte na hotové jídlo). Jezte pravidelně a málo. Nejlepší je asi tak 5x denně.

Maso můžete jíst denně, ale nejezte ho příliš. Mělo by být výhradně libové a pouze vařené. Zeleniny by mělo být dostatek a prvních pár měsíců pouze vařená nebo alespoň tepelně opracovaná, to samé s ovocem. Syrovou zeleninu a ovoce jezte pouze vyjímečně, alespoň prvních několik měsíců.

            Pijte pouze čistou nesycenou pramenitou vodu, například z obchodu v pet lahvích.

            Pro urychlení hojení je možné zařadit užívání šťávy z ALOE, která však musí mít následující vlastnosti. Musí být z celých listů a obsahovat 5000mg přírodních polysacharidů (nikoli uměle koncentrovaných) na 1 litr. Jedno balení(1litr) vydrží asi tak na měsíc. Další případně zařadtě nejdříve po 2 – 3 měsíční pauze.

 

Tento přípravek(FOREVER YOUNG Aloe Vera ) lze zakoupit v e-shopu za cca 900 Kč  a bez poštovného, pokud si doobjednáte zboží za dalších cca 200Kč (například na www.lekarna.cz). I vaše lékárna by vám jej měla opatřit, ale musíte počítat třeba i s jinou cenou. Zkuste se domluvit.

 

Pokud budete dodržovat tento jídelníček, dočkáte se výrazného zlepšení zdravotního stavu již po několika měsících (1 – 2). Ale je třeba vytrvat a pokračovat ještě nejméně rok. Po cca 1 roce už by měl být celkový stav organismu uspokojivý. K zavedeným stravovacím  návykům z minulosti se však nevracejte, jinak nastanou stejné obtíže znovu. Uvedená strava prospívá celému organismu a proto se nemusíte bát, že organismus bude strádat v jiných funkčních oblastech - naopak.

Co by nemělo být součástí jídelníčku v žádném případě:

Alkohol, sůl, koření (mimo kmínu a jako ochucení je možné použít malý kousek feferonky při vaření), nic smaženého (vše pouze vařené),

Po dobu alespoň jednoho roku nekonzumujte žádné umělé vitamíny.

 

 

Fotogalerie k dotazům

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode