Každý je sám sobě nejlepším lékařem

Základní Pravidla PRO úpravu potravin

K čemu vám budou dobré úmysly a správné suroviny, když z nich při jejich přípravě vytvoříte nehodnotná a jedovatá jídla ?

1/ Nepoužívat k vaření nebo ohřívání mikrovlnnou troubu.

Proč ?: Elektromagnetické vlnění o velkém výkonu, jako používá mikrovlnná trouba, mění stavbu buňek i v potravinách, pokud jsou jím zasaženy. Dále dochází k polarizaci částic v potravinách. Taková potravina potom vykazuje úplně jiné vlastnosti a organismus si neví rady s jejím bezproblémovým strávením. Lidský organismus potom neumí najít ve svých schematech postup, pro její rozklad a využití. Přinejmenším se jedná o značné znehodnocení takto zasažené stravy.

Řešení: Používání klasického ohřevu na vařiči nebo horkovzdušnou troubou.

 

2/ Nepoužívat mražené potraviny a potraviny s prodlouženou dobou životnosti.

Proč ?: Mražením se potraviny vystavují jen dalšímu hnilobnému procesu a i když se zdá, že takové potraviny se pak lépe dále upravují, jsou už nejen znehodnocené, ale pokročilým hnilobným procesem i zanesené hnilobnými mikroorganismy. Navíc se většinou mrazí v igelitových nebo mikrotenových  sáčcích a tím se do potravin dostává velké množství syntetických látek, především ftalátů a dioxinů. Za největší "zvěrstvo" je pak nutné označit ohřívání potravin v takových šáčcích. Při vyšších teplotách koncentrace těchto nebezpečných látek vzrůstá o řádové násobky. Nutno podotknout, že tyto jedy se do organismu snadno dostávají, ale bez pomoci se jich organismus neumí zbavit. Způsobují zejména onemocnění nervového systému a tím se následně podle pravidel čínského pentagramu rozšíří do celého organismu, kde způsobují disfunkce všech orgánů bez toho, aby byla nějaká příčina současnou oficiální medicínou vůbec zjištěna.

Řešení: Nepoužívat potraviny ošetřené k dlouhodobé spotřebě a balené po plastových obalů. Kupovat potraviny k přímé spotřebě.

 

3/ Nepoužívat plastové ani kovové nástroje pro úpravu potravin.

Proč ?: O plastech jsem se již zmínil v předchozím bodu, totéž platí i pro kuchyňské nářadí - z plastu je naprosto nevhodné. Kovové nástroje nejsou nebezpečné co se týče uvolňování nebezpečných látek, ale značně znehodnocují potraviny (oxidace břitů), které upravujeme, je proto lepší se jim vyhnout.

Řešení: Používat dřevěné nářadí a co se ostrých nástrojů týká, dají se již za rozumnou cenu koupit keramické, které potraviny neznehodnotí.

 

 4/ Nepoužívat průmyslově mleté potraviny, včetně koření.

Proč ?: Mletím se surovina znehodnocuje kontaktem většinou s kovovými nástroji (oxidace nástrojů, mechanické rozbití struktury suroviny ). Změní se struktura potraviny a je z ní velmi malý užitek pro organismus. Do koření se navíc přidávají přísady proti hrudkování.

Řešení: Vzhledem k tomu, že například mouka je právě kvůli takovému znehodnocení pro organismus více přítěží (ve střevech tvoří hlen, ve kterém se dobře daří nepřátelským mikroorganismům) než užitkem, je třeba přejít na surovinu, která takovým procesem neprochází. Mnohem užitečnější je konzumovat například pohanku, celozrnnou rýži, ovesné vločky nebo brambory. Vše ve vařené podobě. Koření kupovat celé a drtit v kamenném nebo porcelánovém hmoždíři.

 

5/ Nepoužívat hliníkové příbory a pokud to jen trochu jde, pak ani kovové

Proč ?: Zejména oxidace hliníku na příborech přispívá vedle ničení potraviny k přenesení tohoto kovu do organismu. Ten pak způsobuje obtíže různého charakteru, zejména v trávícím traktu. Nerezové příbory jsou sice lepší, ale k ničení potraviny dochází rovněž.

Řešení: Jídlo které jsme schopni - jíst rukama, případně dřevěnýma hůlkama. Pokud používáme nerezové příbory, snažíme se příliš nedělit jimi potraviny, více kousat a rozmělňovat v ústech.

 

6/ Nepoužívat melaminové nádobí, ani talíře

Proč ?: Melamin je posledním hitem ve výrobě plastů, ale je to materiál, který velmi škodí lidskému organismu, především trávícímu traktu. Bohužel se také používá pro své složení jako proteinová náhrada do potravin.

Řešení: Na vaření používat nádobí ze skla nebo smaltované. Nerezové nádobí už tak vhodné není.

 

 

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode